Politsei

Küsimus: Probleem "kiusamisega", mida teha, kui kiusaja ei korva ära võetud asju?09.07.2012

Selline probleem, et trennis võeti särk ära ja peideti ukse taha, mina seda ei näinud. Kui järgmine trenn tahtsin särki kätte saada, seda enam polnud - oli ära võetud. Mida nüüd teha, kas see, kes särgi ära peitis peaks särgi kinni maksma, mida ma saaksin selles olukorras teha, ta ei taha särki välja maksta, aga kas ta peaks? Kas on ka muid meetmeid, kas peksa võib anda või tuleb hoopis mulle sellest jama?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Vägivald seda kindlasti ei lahenda. Kõige lihtsam on naljaninale öelda, et ta pani toime varguse ja Teil on selle kohta õigus teha avaldus politseile. Kui see on naljanina esimene vargus ja särk maksab vähem kui 64 eurot, siis on tegemist väärteoga ja ta peab selle eest maksma trahvi (maksimumtrahv on selle süüteo korral 1200 eurot) + tal tekib kohustus maksta kinni või tuua samasugune särk asemele. Seega on tal tunduvalt odavam see särk juba ennatlikult kinni maksta või uuega asendada. Alati võib proovida ka tülide lahendamist läbi tema lapsevanema. Tihti kiusajad ise oma enda vanemaid kardavad ja enamasti saavad vanemad aru, et kahjud tuleb neil kui lapsevanemal nagunii hüvitada ja teevad seda pigem kohe.