Politsei

Küsimus: Võtsin tagasi perevägivalla tõttu tehtud avalduse, kas mul on õigus see uuesti esitada?16.07.2012

Võtsin tagasi perevägivalla tõttu tehtud avalduse, kas mul on õigus see uuesti esitada, isegi kui rohkem pole vägivalda aset leidnud?

Aitäh vastamast

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Teil on õigus see avaldus uuesti esitada, kuid peate olema ka valmis selleks, et Teilt küsitakse täpsustavaid küsimusi (miks Te ümber mõtlesite, mis muutus?). Uuesti esitamisel on ka oluline vaadata, palju aega juhtunust on möödas. Kas näiteks traumapunktis fikseeriti midagi? Kas tunnistajaid oli? Avalduste tegemine ja seejärel nende tagasivõtmine tekitab politseile lisatööd ja hea on, kui nii ei juhtu. Samas on täiesti inimlik, et inimesed muudavad oma seisukohti, seega püüab ka politsei neist aru saada.

Meeldivat päeva jätku!