Politsei

Küsimus: Tahtsin välismaalt laenu võtta, kuid nüüd hakkan juba kartma, mida peaksin tegema, et see suhe lõpetada?02.08.2012

Lugu on selline - tahtsin võtta välismaalt laenu. Olen neile igasuguste asjade eest juba raha maksnud nt laenu registreerimine jne. Nüüd pidi olema viimane maksmine aga üllatuseks ei olnud see nii. Kirjutasin, et mina ei soovi seda laenu aga nemad väidavad, et ma pean maksma ja nad ei saa enam seda laenu tühistada, sest olen juba registris sees. Mida mina peaksin tegema, sest hakkan juba kartma. Tänan

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kindlasti tuleks sellisel juhul üle vaadata sõlmitud lepingu tingimused. Kui lepingu ennetähtaegse lõpetamise korral on ette nähtud mingi rahaline karistus või nõue vähemalt registreerimise tasud ära maksta ja Te olete sellega nõus olnud, siis ei olegi midagi suurt teha, kohustused tuleb täita. Kui seda otseselt kirjas ei ole, siis soovitan ühendust võtta mõne juristiga, kes lepingu üle vaataks ja vastavalt sellele siis juba nõu annaks. Karta ei maksa, pigem tuleks sellega kiiremas korras tegeleda, sest tavaliselt on lepingutes olemas ka teatavad viivised maksmisega hilinemise korral. Edu!