Politsei

Küsimus: Mida teha, kui külapoiste motosõitudest päevad läbi tekkiv müra on tõeliselt häirivaks muutunud?08.08.2012

Tere!
Minu maakodu naabrusesse hajaasustusega külas on tekkinud väikseid motohuvilisi (osa neist ilmselt naabrilapsed), kes löristavad päevad läbi oma krossimootorratastega küla teedel ja mitmesse kohta oma kinnistule metsa vahele ning põldudele rajatud motodroomidel. Võrreldes paratamatu olmemüraga (saed, trimmerid, jne...) on tekkiv lärm kordades suurem ja tõsiselt häiriv ka suure vahemaa tagant.

Kas selline tegevus on kehtivate seadustega kooskõlas? On mul õigus isehakanud motosportlaste talitsemiseks politsei poolde pöörduda?
Tänan!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere,
Üldiselt mingi masinaga niisama lärmi tekitamise eest politsei kedagi ei karista. Samas oleks siin kaval noori ohjeldada sellega, et võtate oma piirkonna konstaabliga ühendust ja räägite sellest, mis toimub. Piirkonnakonstaabel saab kontrollida noormeeste rattaid, kiivreid, juhilube jne. Kui nad omad esimesed hoiatused/trahvid kätte saavad, peaks ka loogiliselt võttes nende sõitude hulk kindlasti vähenema.

Loodetavasti on sellest abi!