Politsei

Küsimus: Kas ja kuidas on võimalik maaklerilt tagasi saada broneerimistasu, kui ta ei vasta enam telefonile?21.08.2012

Tere,
Soovisin üürida korterit. Et asjaga oli kiire ja vaatajaid oli ka teisi, soovitas maakler teha broneeringu. Selleks oli 150 eurot. Järgmisel päeval pidi ta tulema koos omanikuga, et sõlmida üürileping. Helistasin järgmisel päeval, et kokku saada, kuid maakler ei vastanud. Alles õhtul vastas ja ütles, et unustas kokkusaamise. Loomulikult soovisin, et ta raha tagasi maksaks. Helistasin talle korduvalt. Lubati küll lahkesti maksta aga lubaduseks see jäigi. Lõpuks ei vastatud enam telefonilegi. Mida teha?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere,
Kuigi tegemist on lepingulise suhtega ja tavaliselt sellistel juhtudel soovitame kohtu poole pöörduda, siis praegusel juhul võite kirjutada avalduse ka politseisse. Seda eriti juhul, kui korter üüriti välja kellelegi teisele ja Teie jäite sellest seetõttu ilma, et maakler telefoni vastu ei võtnud. Kui maakler teadis, et Teie seda korterit nagunii ei saa, siis ta pani oma tegevusega toime kelmuse. See on politsei asi, et välja selgitada, kas maakler teadlikult tegutses nii või oli tegemist siiski eksimusega.

Meeldivat päeva jätku!