Politsei

Küsimus: Kas täiskasvanu vastutab, kui oli kohal üksnes peo alguses, ning peo lõppedes olid paljud alaealised alkoholijoobes?28.09.2012

Olukord selline: täiskasvanu loal korraldatud pidu, ise oli kohal vaid peo alguses, seejärel läks ära. Peol viibisid ka 18-aastased. Lõpptulemuseks oli hulgaliselt purjus teismelisi vanuses 15a-17a. Minu küsimus on, kas täiskasvanu vastutab selle peo lõpptulemuse eest?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere. Täiskasvanu ei vastuta selle "tulemuse" eest, kui ei ole tõendatud, et ta ise lastele alkoholi ostis ja neid jooma õhutas. Süüvõimelised st vähemalt 14a lapsed vastutavad ise oma tegude eest.

Meeldivat päeva jätku!