Politsei

Küsimus: Mida peaksin tegema, kui internetist eraisikult ostmisel maksin raha, kuid kaupa pole saanud?10.10.2012

Ostsin interneti vahendusel eraisikult naiste jope. Kandsin raha üle ja mida pole, on pakk. Summa on küll tühine 15 eurot, aga ikkagi...
Mida saan teha? Kas avaldus esitada? Andmed on kõik olemas.
Hiljem googeldasin netis (oleks pidanud seda enne raha ülekandmist tegama), et tegu on tõsise petturiga. Kannatajaid on teisigi.
Aitäh!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere
Kindlasti tehke avaldus lähimasse politseijaoskonda või interneti teel. Rahasumma suurus mängib karistustuse mõttes rollis: antud juhul on tegemist siis väärteoga, mille eest inimesele saab määrata rahatrahvi kuni 1200 eurot. Kui teate ka teisi inimesi, kes sel viisil on petta saanud, andke sellest ka neile teada!
Meeldivat päeva jätku!