Politsei

Küsimus: Mida teha, kui endine elukaaslane ei anna mu isiklikke asju tagasi?22.11.2012

Tere,
Mure selline, et läksin 1,5 aastat tagasi lahku elukaaslasest ja kolisin Saaremaale. Olen osa asju kätte saanud ja ainuke asi, mida ma pole saanud, on minu pildialbumid ja karp õnnitluskaarte. Ekselukaaslane ei taha neid asju postiga saata ja kuna mul keeruline Tartu sõita, oli õde nõus asjad ära tooma. Ekselukaaslane aga ei taha asju üle anda. Mis ma teha saaksin, et asjad kätte saada?
Ette tänades

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere

Kui on tegemist endiste elukaaslaste ja võimalike ühisvarade jagamisega, siis saab abi tsiviilkohtust.

Antud juhul soovitaksin siiski proovida saavutada kokkulepe oma endise elukaaslasega. Keegi ei saa ka sundida teda neid kaarte kellelegi teisele üle andma. Kõige lihtsam lahendus oleks tõenäoliselt ise asjadele järele tulemine, sest sain kirjast nii aru, et sellise lahendusega on ka teine pool nõus.

Meeldivat päeva jätku!