Politsei


Küsimus: Mis aja jooksul saab politseile avaldust esitada, kui internetikuulutuse peale maksin raha aga kaupa pole saanud?27.11.2012

Laps andis oma sünnipäeva raha mulle, et ostaksin internetis kaudu talle xbox konsooli, leidsime müüja (soov.ee-st), tegin ülekande (52.69 eurot), leppisime kokku, et smartpostiga saadab, aga kaupa kätte ei saanud ja rohkem ühendust ei võetud. Saime nende sugulase kätte, lubas uurida, et miks sedasi tegi aga vaikus, sellest on kuu möödas. Kas tasub veel politseisse avalduse teha või kui kaua saab üldse sellelaadseid avaldusi esitada?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere,
Teie suhtes on toime pandud kelmus ja Teil on õigus pöörduda politseisse avalduse kirjutamiseks. Kindlasti tasub see avaldus teha, kuna vastasel juhul jääb süüdlane karistamata ja paneb sarnaseid tegusid ka edaspidi toime. Avalduse esitamise tähtaega otseselt olemas ei ole, piiravaks saab vaid see, et teise astme süüteod, nagu ka see siin, aeguvad viie aasta möödudes ja pärast seda aega neid enam menetleda ei saa. Samas, mõistlik oleks esimesel võimalusel politseisse pöörduda, sel juhul saab politsei tegeleda kohe tõendite kogumisega (teatud aja möödudes mõned tõendid kaovad, näiteks videosalvestised kirjutatakse üle) ja ära hoida uusi rikkumisi.

Meeldivat päeva jätku!