Politsei

Küsimus: Kui naise eksmees ähvardab mind maha lüüa ja käib juba ukse taga, kas peaksin pöörduma politseisse?27.11.2012

Tere,
Lugu selline, et võtsin 4 kuud tagasi endale naise ja kõik see aeg on lubanud tema eksmees mind maha lüüa. Alguses arvasin, et lihtsalt vihane ja saab üle, aga nii see ei ole. Ta on minu elukoha välja uurinud. Eile tuli ta teisest linnast ja ütles mu naisele, et tuled minuga kaasa või tulevad poisid minu ukse taha ja saan peksa. Kas on mõtet avaldus teha, et mul kaitse ikka oleks ja kas temaga võetakse midagi ette?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere,
Taolise (pideva) ähvardamise kohta tasuks avaldus teha küll. Politsei ei paku kaitset, küll aga tegeleb ähvardajaga, mis tähendab, et viimane äkki loobub oma senisest käitumisest. Ähvardamine on kuritegu ja inimene võib seetõttu ka vangi sattuda, seega taolise võimalusega silmitsi olles osad kurjategijad lõpetavad ähvardamised ära.

Kui see asja ei paranda, siis tuleks kohtult taotleda lähenemiskeeldu. See on tihti mõjusam.

Meeldivat päeva jätku!