Politsei


Küsimus: Kas politsei saab alaealisel tuvastatud suitsulõhnade pärast trahvi teha?27.11.2012

Kas politsei saab suitsulõhnade pärast trahvi teha? Kui politsei näeb lalaealise käes suitsupakki ja alaealine ütleb, et see oli tühi pakk ja ta viskas selle minema, kas siis politsei saab trahvi teha?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tere

Suitsulõhnade pärast trahvi teha ei saa. Keegi peab nägema ja andma politseile vastavad ütlused, et alaealisel oli sigaret käes (omamise paragrahv) või suus (tarbimise paragrahv). Tühi pakk võib käes olla. Paljud noored kasutavad oma pisikeste asjade hoidmiseks mokatubaka karpe, kuid nende omamine keelatud ei ole, kui need on tubakatoodetest tühjad. Samas kindlasti äratavad need noorsoopolitseinikes tähelepanu.

Kui politseinik on suitsetamise kohas ja alaealine ütleb, et see oli tühi pakk ja ta viskas selle minema, siis tal on ka võimalik näidata, kuhu ta paki viskas. Politseinik saab kontrollida jutu tõelevastavust. Pole haruldane juhus, kus noored sigaretipakke koos sigarettidega prügikasti peidavad. Kui pakk ongi tühi ja tunnistajaid ei ole, kes oleks alaealist suitsu käes või suus hoidmas näinud, pole võimalik ka paki hoidmise eest trahvi teha, kuna pole tõendatud, et seal tubakatooted sees olid.

Meeldivat päeva jätku!