Politsei

Küsimus: Kas 16-aastane nooruk võib öö läbi väljas viibida?08.12.2012

Tere,
kas 16-aastane nooruk võib praegusel ajal väljas öö läbi avalikes kohtades viibida, isegi siis, kui vanemad seda ei luba?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui vastata lühidalt, siis jah, lastekaitseseaduse järgi võib küll. Samas, kui alaealine elab veel vanematekodus, ise raha ei teeni, siis peab ta järgima ka vanemate kehtestatud reegleid. Kõige parem oleks leida vanematega mõistlik kokkulepe nii turvalisuse kui näiteks rahakulutamise seisukohast vaadatuna.