Politsei

Küsimus: Mida teha, kui inimene on Facebooki postitanud minu kohta laimu, et olen mingi mõrva organiseerija?04.02.2013

Tere.
Selline küsimus siis, et kui inimene on FB kirjutanud laimu minu kohta. Et ma olen mingi mõrvade tellija, organiseerin kellegi mõrva, mida ma tegema peaksin? Postitus oli mitu päeva üleval ja sama isiku poolt postitatud, kes seda ka mõtles. Sai salvestatud enne kui ta selle ära kustutas, aga mind häirib see, et ilma tõenditeta ja ilma põhjuseta postitas selle avalikult. Ja sellega seoses on see ka solvang ja laim minu kohta.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui keegi levitab Teie kohta laimu ja valeinfot, siis enda hea nime kaitseks Te saate pöörduda hagiga tsiviilkohtusse. Sellise laimamisega paneb isik toime võlaõigusseaduse § 1046 kirjeldatud teo ehk isiklike õiguste kahjustamise. Teist oli väga õige sellest kommentaarist pilt teha, kuna sel juhul on olemas ka konkreetne postituse sisu, mille saate hagile juurde lisada.

Samas võite ühendust võtta selle kirjutajaga ja anda teada, et selline nali on lubamatu ja karistatav. Võimalik, et sellest ka piisab ja isik rohkem taolist rumalust korda ei saada.