Politsei

Küsimus: Mida teha trepikojas suitsetava naabriga?04.02.2013

Tere,
Naaber, kes elab üleval korrusel, käib peaaegu aasta läbi trepikojas suitsetamas, mõnikord isegi akenta lahti tegemata, nii et korteris tapeedid haisevad suitsulõhnaga. Mitu korda trepikoja vanem on rääkinud sellest ja ka KÜ esimees, kuid paari nädala pärast kõik kordub taas. Minu teada maja trepikoda on avalik koht ja teised elanikud ei pea kannatama suitsuhaisu, aga kuidas käituda selles olukorras? Tänan

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Tubakaseaduse § 29 punkt 19: suitsetamine on keelatud korterelamu koridoris, trepikojas ja korterelamu muus üldkasutatavas ruumis. Sellest tulenevalt võite Teie ise või KÜ teha avalduse kohalikule konstaablile suitsetava naabri kohta. Selleks oleks vaja kellaajaliselt üles märkida need ajad, mil keegi teda suitsetamas on näinud. Maksimaalne trahv selle eest on 80 eurot. Kui vestlemisest ei ole abi, siis tulebki kasutada muid viise.