Politsei

Küsimus: Mida teha kui tuleb telefonile ähvarduskõnesid?20.02.2013

Tere.
Mure siis järgmine.
Oli siin juhus, kuidas internet ja tutvused tekitasid peres probleemid millega oleks ka pere lõhki aetud, aga sai asjad ikka head teed aetud ja kõik lahenes. Aga see teine inimene, kes sai pika nina, nüüd vihane ja helistab järjepidevalt. Oli siin pea 1 kuu vaikus, aga nüüd asi tõsisemaks läinud, helistab eranumbrilt, ähvardab mind maha lasta ja mida iganes veel teha sama ka mu kaasaga. Algul oli ähvardaja tema, siis hakkasid tal sõbrad helistama ja ähvardama, lubati maja ette tulla ja kärjääri viia. Algul oli see isik ise, kes andis asja politseisse ja esitas avalduse, et teda ähvardatakse jne. Aga kui tunnistaja käis kohal ja ta ära kuulati siis enam sealt mingit kutset mulle ei tulnud, seega arvan asi on lõpetatud. Ja sellepärast ta nii julgelt helistab ja ajab taga minu nr ja ähvardab kuuli anda mulle ja igasuguseid asju veel. Olen saanud mitu kõne lindistada ja kus käib ka tema nimi läbi ja olen saanud sõbralt lindistuse, kus sama isik on ka teda ja ta peret ähvardanud. Enam ei teagi lihtsalt mida teha, helistab, kui on joogine nati ja sõbrad kah tal, et kas tasub pöörduda politse poole või ajada asju enda moodi. Muidu ise ei pelgaks, aga peres ka on 2 väikelast ja need ähvardused liigagi tõsised vahel ja kunas ennast kodus päeval pole ja kaasa lapsega kodus, siis kardan ka nende pärast. Mida peaksin tegema ja kuhu pöörduma, lootes, et asi saaks selguse ja pärast poleks ohtu, et ilmuvad ja teevad ikkagi midagi. Tänud

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Kui Teil on teada menetleja nimi, saate teha järelpärimise selle kohta, kui kaugel menetlus on ja kuidas Te uute ähvarduste korral käituma peaksite. Vastasel juhul tuleks seda selle piirkonna kriminaaltalituse juhilt küsida. Samuti on Teil õigus esitada uus avaldus tõenditega uute rikkumiste, ähvardamiste kohta. Omakohust kindlasti ei soovita. Kriminaalmenetlus on aeganõudev, seega see, et midagi pole muutunud, ei tähenda veel seda, et muutust ei tulegi. Kui menetlus lõpetatakse, antakse sellest Teile teada.