Politsei

Küsimus: Kuidas endise elukaaslase korterist oma isiklikud asjad kätte saada?06.03.2013

Ei saa eksmehega kokkuleppele, et saada oma isiklikud asjad kätte. Kuhu pöörduda, et saaks minna oma endisesse koju ja pakkida asjad kokku ja saada oma asjad kätte? Isiklikud asjad (dokumendid, riided, nõud jne). On öelnud, et toob minu maja ette ja paneb lihtsalt maha ja las need siis olla seal. Kas on mingi seadus, mis kohustab teda minu asju tagastama? Kas on olemas lepitaja, kes minu eest teeks kõne mu eksmehele ja lepiks kuidagi kokku aja, et saaks ühele poole asjadega. Tänud

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Selleks, et väga täpset hinnangut anda, on infot natuke liiga vähe. Näiteks dokumentide korral on jah reegel, et kui see on ID kaart, pass, meremehe tunnistus või midagi sellist, siis selle enda käes hoidmisega rikub Teie endine elukaaslane seadust ja selle kohta võite teha avalduse politseisse. Muude asjade puhul soovitatakse läbirääkimisi ja kui need ei õnnestu, tuleb minna kohtusse. Küsimus on selles, et kes ja mille eest on maksnud ja kellele need asjad sel juhul kuuluvad. Siin võtab seisukoha juba tsiviilkohus. Isegi näiteks naiste riided võivad jääda mehele, kui Tema on nende jaoks raha andnud. Lepitajana võite kasutada mõnda juristi.