Töötuskindlustus

Küsimus: Kas ma võin kohe peale tööandja pankrotti hakata otsima uut tööd või pean kõigepealt võtma ennast töötuna arvele?24.04.2017

Tere.
Firma läks pankrotti ja ajutine pankrotihaldur lõpetas töölepingu. Kas ma võin kohe hakata otsima uut tööd või pean kõigepealt võtma ennast töötuna arvele, et ei kaoks ära firma pankroti puhul saamata jäänud hüvitised?

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Lugupeetud küsija

Kui Teie tööleping on lõppenud, siis võite kohe hakata uut tööd otsima ja tööle asuda.
Pankrotihüvitis makstakse välja pankrotihalduri taotluse alusel siis, kui kõik vajalikud andmed on esitatud ja kontrollitud. Pankrotihüvitise saamiseks ei pea Te olema töötuna arvel.