Töötuskindlustus

Küsimus: Kas on õigus töötuskindlustushüvitisele, kui ma loobun alternatiivina pakutavast töökohast?17.08.2017

Kas mul on õigus töötuskindlustushüvitisele, kui praegu asendan lapsehoolduspuhkusel olevat ametnikku ja nüüd tema tööle naasmisel pakutakse mulle uut tööd (uus tööleping) samas asutuses teises osakonnas, aga ma loobun sellest? Hetkel olen ametnik, aga uuel kohal oleksin töötaja (uuel töökohal ei ole sama eriala ja palk on väiksem).
Kas võin paluda koondamist või see ei kehti sellisel juhul, kui tööandja pakub uut tööd?

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Lugupeetud ametnik

Kui Te töötate lapsehoolduspuhkusel oleva ametniku asendajana, siis see on tähtajaline töösuhe, mille lõppemise järel on Teil õigus töötuna arvelevõtmise korral taotleda töötuskindlustushüvitist.
Kas võtate vastu Teile pakutava töö või mitte, selle valiku peate ise tegema.