Töötuskindlustus

Küsimus: Kas ettevõte saab taotleda palgatoetust isikule, kes on olnud töötu üle 12 kuu ja kes on ettevõtte üks osanikest?14.12.2017

Tere,
Kas ettevõttel on õigust taotleda palgatoetust isikule, kes on olnud töötu üle 12 kuu ja ei ole ettevõtte, mis palgatoetust taotleb, juhatuse- ega nõukoguliige, kuid on antud ettevõtte üks osanikest?

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Lugupeetud tööandja

Palgatoetuse eesmärk on toetada tööandjat pikaajalise töötu, noore, vähenenud töövõimega inimese, rahvusvahelise kaitse saaja või hiljuti vanglast vabanenud isiku tööle rakendamisel.
Palgatoetuse sihtrühmaks on ka registreeritud töötu, kes on töötuna arvel olnud järjest üle 12 kuu.

Palgatoetuse avaldust saab esitada kas ettevõtte juhatuse liige või volitatud isik. Palgatoetuse tingimustega saate tutvuda töötukassa kodulehel: https://www.tootukassa.ee/content/tooandjale-ja-partnerile/palgatoetus