Töötuskindlustus

Küsimus: Kas on õigus töötasu hüvitisele, kellele makstakse töötasu töölepingu alusel, kuid on samuti ettevõtte ainus juhatuse liige ja ainuomanik?26.03.2020

Tere!

Kas on õigus töötasu hüvitisele isikul, kellele makstakse töötasu töölepingu alusel, kuid ta on samuti sama ettevõtte ainus juhatuse liige ja ka ainuomanik?

Aitäh!

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Töötasu hüvitist makstakse ainult töölepingu alusel töötajatele, kelle töökoormust või töötasu on vastavalt töölepingu seaduse § 35 või § 37 alusel vähendatud.
Kui töötaja ja tööandja mõlemad vastavad hüvitise maksmise tingimustele, siis töötajale makstakse töötasu hüvitist.
KKK: https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/korduma-kippuvad-kusimused