Töötuskindlustus

Küsimus: Kas peale koondamist on õigus saada töötuskindlustushüvitist, kui saan ka osalise töövõime toetust?26.03.2020

Tere!
Olen samas asutuses töötanud üle 5 aasta. Samuti on mulle määratud osaline töövõime ja sellega kaasnev toetus.
Kui koondatakse, siis kas mul on õigus lisaks koondamistasule saada edaspidi ka Töötukassa töötuskindlustushüvitist?

Aitäh vastuse eest!

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Jah, osalise töövõimega inimesele, kes on töötuna arvele võetud ja kellele on määratud töötuskindlustushüvitis, makstakse mõlemat.

Kui töötu ei vasta töötuskindlustushüvitise tingimustele, siis töötutoetust ja töövõimetoetust korraga ei maksta (töövõimetoetus on suurem, seega makstakse seda).