Töötuskindlustus

Küsimus: Kas ma võin saada töötutoetust kui mul pole kunagi tööd olnud?03.02.2021

Tere, olen 18-aastane ja ma just võtsin ennast töötuna arvele. Mul ei ole kunagi tööd olnud ja viimati ma õppisin 2019. aastal. Kas minul on õigust taotleda töötutoetust?

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Lugupeetud küsimuse esitaja

Õigus töötutoetusele on töötuna arvelevõetud isikul, kes on töötuna arvelevõtmisele eelneva 12 kuu jooksul vähemalt 180 päeva töötanud või tegelenud 180 päeva tööga võrdsustatud tegevusega
(mh õppimine päevases õppevormis põhikoolis ja gümnaasiumis või täiskoormusega kõrgkoolis ja kutsekoolis) ja kelle muu sissetulek (nt töövõimetoetus, toitjakaotuspension, vanemahüvitis, renditulu, stipendium vm) kalendrikuus on väiksem 31-kordsest töötutoetuse päevamäärast (292 €). Töötutoetuse päevamäär 2021. aastal on 9,42 eurot.
Kui Te ei ole töötuna arvelevõtmisele eelneva aasta jooksul töötanud või õppinud täiskoormusega õppes vähemalt 180 päeva, siis ei ole Teil õigust töötutoetusele.