Töötuskindlustus

Küsimus: Kas töötukindlustushüvitist on võimalik saada ka siis kui ma käin samal ajal koolis, aga mitte täiskohaga?13.02.2023

Tere, kas töötukindlustushüvitist on võimalik saada ka siis kui ma käin samal ajal koolis, aga mitte täiskohaga? Vaid väikse koormusega ja olen eelnevalt käinud 12 kuud tööl.

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Lugupeetud küsimuse esitaja

Kui Te õpite üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses mittestatsionaarses õppevormis ja Te ei tööta, siis saab Teid töötuna arvele võtta.
Tööturuteenuste ja -toetuste seaduse §6 lg 5 p 6 alusel ei võeta töötuna arvele isikut, kes õpib õppeasutuses statsionaarses või täiskoormusega õppes.

Õigus töötuskindlustushüvitisele on kindlustatul, kes vastab kolmele tingimusele:
1) kes on töötuna arvele võetud;
2) kellel on töötuskindlustusstaaži vähemalt 12 kuud töötuna arvelevõtmisele eelnenud 36 kuu jooksul;
3) kellega viimane töö- või teenistussuhe on lõpetatud tööandja algatusel ja alusel, mis annab õiguse hüvitisele (nt koondamine, katseaja või tähtajalise töösuhte lõppemine).

Töötaja algatusel või poolte kokkuleppel töösuhte lõppemise järel töötuna arvelevõtmisel ei ole õigust töötuskindlustushüvitisele.