Töötuskindlustus

Küsimus: Kas töötuskindlustushüvitise saamise ajal võib saada üüritulu oma kodu välja üürimise eest?09.01.2024

Tere
Sooviks täpsustada teemat, kas töötuskindlustushüvitise saamise ajal võib saada üüritulu, kui ma üürin välja oma kodu, ehk oma ainsat korterit, kuhu ma olen ka sisse kirjutatud. Olete vastanud samalaadsele küsimusele 28.11.2022, kuid seal Te ütlete, et tulu ei tohi olla ärilisel eesmärgil saadud üüritulu. Palun täpsustage, mis on ärilisel eesmärgil saadud üüritulu definitsioon. Kui ma üürin välja oma ainsat korterit, mis on tegelikult seni olnud minu kodu, kas sellisel juhul mõjutab see töötuskindlustushüvitise saamise õigust?

Ette tänades

Vastus: Töötukassa infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Tere! Täname Teid küsimuse eest. Üüritulu ei mõjuta töötuna arvelolekut ja töötuskindlustushüvitise saamist. Ärilise eesmärgi all on mõeldud lühiajalist üüri: Booking, AirBnB kaudu ning sellisel juhul ei ole õigust olla töötuna arvel ja saada töötuskindlustushüvitist.