Töötuskindlustus

Küsimus: Kas koondamishüvitist saab ka juhul, kui järgmisel päeval juba uues kohas tööle asun?25.01.2012

Tere.
Ootab ees kollektiivne koondamine ja seoses sellega tekkis küsimus. Töösuhe asutuses on kestnud üle 10 aasta - seega tekib õigus saada ka Töötukassast koondamishüvitist 2 kuu keskmise töötasu ulatuses.
Kas selleks, et seda saada, peab eelnevalt võtma end töötuna arvele või saab seda toetust ka juhul kui peale koondamist leian kohe sobiva töökoha ja asun uuele tööle?

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Tere!

Jah, koondamise kindlustushüvitist makstakse kõikidele töötajatele, kelle töösuhe lõppes koondamisega. Taotluse koondamise kindlustushüvitise taotlemiseks saadab töötukassale tööandja pärast koondamist.

Koondatud isik võib kohe tööle asuda, ei pea töötuna arvele võtma ning hüvitist makstakse ka pensioniikka jõudnud isikutele.