Töötuskindlustus

Küsimus: Kui tähtajaline tööleping lõppes ja ma ei soovinud lepingut pikendada, kas mul siis ei olegi õigus töötuskindlustushüvitisele?16.08.2012

Tere,
Mul oli tähtajaline tööleping kestvusega 18 kuud. Nüüd olen töötuna arvel. Töötukassa ütles, et kuna mina ise lahkusin töölt (tähtajaline tööleping lõppes ja ma ei soovinud jätkata samas kohas), ei saa nad maksta töötuskindlustushüvitist, mis käib tähtajalise töölepingu kohta. Selle asemel määrati töötutoetuse päevamäär. Kui mul oli tähtajaline tööleping, kas see mõjutab töötuskindlustushüvitist, kui tähtajaline tööleping lõpeb, aga ei soovi tööd jätkata s.t tähtajalist töölepingut pikendada?
Ma arvan, et see ei tohiks mõjutada minu töötuskindlustushüvitist, kui ma ei soovi seal töökohas tööd jätkata ja lahkun töölt. Kuna tööleping lõppes kuupäevaga määratud päeval.
Lugupidamisega

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Tere!

Isiklikult Teid puudutavatele küsimustele vastame e-posti teel: http://www.tootukassa.ee/index.php?id=12621