Töötuskindlustus

Küsimus: Kas Töötukassa maksab koondamishüvitist ka siis, kui leian juba nädala pärast uue töö?03.04.2013

Tere,
Kas mul on õigus saada Töötukassalt koondamishüvitist ka siis, kui leian uue töö näiteks 10 päeva pärast koondamisega töölepingu lõppemist? Arvestades seda, et töötukassa poolt on hüvitise otsust oodata alles ca 5+14 päeva jooksul. Kui enne otsust tööle asuda, kas siis ei maksta üldse?
Kas koondamishüvitis (minu puhul 2 kuud) makstakse välja ühes osas või jagatakse see kuude lõikes, analoogselt töötukindlustushüvitisega?

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Tere,

töötukassa kaudu makstakse koondamise kindlustushüvitist tööandja taotluse alusel, kui koondatud inimene on firmas töötanud üle 5 (üle 10) aasta ühe (kahe) kuupalga ulatuses.

Koondatud isik ise ei pea selle hüvitise saamiseks avaldusi kirjutama, ei pea töötuna arvele võtma, võib kohe tööle asuda - hüvitis laekub tema kontole ühe maksena kuu jooksul.