Töötuskindlustus

Küsimus: Kui minu alustavas OÜ-s töötab üks inimene ja omale palgaks ei jagu, kas siis on õige lõpetada minu töötu staatus?17.06.2013

Tere!
Minule kuulub OÜ, mille juhatuse liige olen üksinda. Olen ka töötuna arvel. Minu ettevõttes töötab osalise tööajaga ka üks töötaja.
Töötukaassa soovib minu töötu staatuse lõpetada. Nende seisukoht on, et ma teen tööd ja seega pole õigust töötuna arvel olla. Mingisugust tasu mul endale maksta võimalik pole, sest ettevõtte tegevus on algjärgus ja sissetulek väga väike.
Aluseks on VÕS § 619 ja Äriseadustiku § 180. Minu teenuse osutamist loetakse OÜ majandustegevuseks, mitte selle juhtimiseks.
Olen töötuks olemise ajal aktiivselt tööd otsinud, käinud konsultandi juures alati määratud aegadel jne.
Kas sellisel juhul on õigus lõpetada töötuks olemine?

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Tere,
isiklikult Teid puudutavatele küsimustele vastame e-posti teel: http://www.tootukassa.ee/index.php?id=12621