Töötuskindlustus

Küsimus: Kas juhatuse liikmel on võimalik võtta ennast töötuna arvele ja saada töötuskindlustushüvitist?19.11.2013

Tere,
Olen osaühingu omanik ja juhatuse liige, mille eest ma pole mingit tasu saanud. Samas olen töötanud põhikohaga teises ettevõttes juba üle 9 aasta, kus minu palgast on kinni peetud ka töötuskindlustusmakse. Nüüd mind aga koondatakse. Olen kuulnud, et tulemas on uus seadus uuest aastast, et firma juhatuse liikmel ei ole võimalik enam töötuna arvele võtta ja saada ka töötuskindlustushüvitist.
Kas see on tõesti nii?
Tänan Teid vastuse eest ette.

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Tere,
tõepoolest Vabariigi Valitsus on saatnud riigikogusse tööturuteenuste ja -toetuste seaduse muutmise eelnõu.
Enne seaduse vastuvõtmist ei ole töötukassal võimalik täpsemaid selgitusi jagada.

Kui Te töötate töölepinguga, siis koondamise korral maksab tööandja Teile ühe kuupalga ulatuses koondamishüvitist.
Kui olete töötanud selle tööandja juures 5 kuni 10 aastat, maksab töötukassa tööandja taotluse alusel Teile täiendavat koondamise kindlustushüvitist ühe kuupalga.
Töötuna arvelevõtmise korral on õigus töötuskindlustushüvitisele. Kõik otsused teeb töötukassa haldusmenetluse seaduses kehtestatud tingimustel, seega töötuna arvelevõtmise otsuse või töötuskindlustushüvitise määramise otsuse vastuvõtmisel järgitakse taotluse esitamise ajal kehtivaid seadusi.