Võlanõustamine

Küsimus: Kohtutäiturile makstava summa vähendamise võimalused24.05.2011

Nimelt on jäänud tasumata laen (krediitkaart). Asi on antud kohtutäiturile ja arve arestitud. Olen ilusti suutnud muud võlgnevused likvideerida ning üksnes see on jäänud. Minu probleem on aga selles, et kas oleks kuidagi võimalik nii teha, et ei jääks mulle iga kuu ainult miinimumpalk. Minu töötasu pole just kiita, keskmiselt ca 200 eurot läheb iga kuu kohtutäiturile. Kas seda on võimalik muuta, näiteks, et iga kuu maksan 100 eurot kohtutäiturile. Hädasti oleks vaja teatud kursused läbida, et enda tulevikku rohkem kindlustada. Siis ei tekiks seda probleemi, et kui selle töökohaga midagi juhtub, siis ainult tuimalt miinimumpalk või istu niisama kodus. Summa mis maksta on 2200 eurot (koos kohtutäituri kuludega).Ülalpeetavaid lisada ei saa. Kõike paremat!

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

sellised lahendused on võimalikud vaid osapoolte kokkuleppel. Minule teadaolevalt seadusandlus siinkohal mingeid erandeid ette ei näe. Soovitan teha kohtutäiturile vastavasisuline avaldus ning põhjendada olukorda. Loota saate aga siiski vaid kohtutäituri ja võlausaldaja mõistvale suhtumisele.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe