Võlanõustamine

Küsimus: Võlg on antud kohtutäiturile, kas võin välismaale sõita?27.05.2011

Tere!
Mul on võlg. Asi on antud kohtutäiturile. Kas võin sellises seisus Eestist välja sõita? Sugulane kinkis Rootsi reisi 3 päevaks. Kas ma tohin sõita või ei? Tänan.

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

kahjuks ei selgu Teie küsimusest milline see "selline seis" täpsemalt on. Kui kohtutäitur ei ole samale ajale määranud teatud toimingut (näiteks asenduskaristuse täitmist vmt.), siis üldiselt ei peaks nõude sundtäitmisele andmine lühiajalist Eestist lahkumist takistama. Kahtluse korral võtke ühendust kohtutäituriga.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe