Võlanõustamine

Küsimus: Konto arestitud, kas minu nimele kirjutatav korter läheb sundmüüki?06.07.2011

Tere.
Mul on kontod arestitud üsna mitme täituri poolt. Kuna mu palk on üsna väike ja mul on 2 ülalpeetavat, siis täituritele kontole laekuvast summast eriti midagi ei jää. Abikaasa on invaliidsuspensionär. Nüüd aga tahab ema kirjutada korteri, milles elame, minu nimele. Kas täturid võivad selle (kui nüüd omanikuks saan) korteri panna sundmüüki? Mis ohud mind sellega seoses võivad ähvardada ja kui tõenäoline see on, et korter muutub täituritele vajalikuks?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

kui Teie sissetulekust ei piisa, et võlad saaksid mõistliku aja jooksul tasutud, aga Teile kuulub kinnis- või vallasvara, on kohtutäituritel õigus panna see sundmüüki.
Kuna Teie küsimusest kahjuks ei selgu olulised üksikasjad (Teie võlgade suurus, kas korter on koormatud pandiga, kas esineb võlg kommunaalteenuste eest jne.) ei ole täpsemat vastust Teie küsimusele kahjuks võimalik anda. Soovitan uurida võlanõustamise kohta Teie elukohajärgses linnas või vallas ning pöörduda võlanõustaja vastuvõtule.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe