Võlanõustamine

Küsimus: Korteri sundmüük, omanik on töötu19.07.2011

Tere,

Öelge palun, kas saab korterit sundmüüki panna, kui korteriomanik on töötu võlgnik?
-võlga suurus on 1700 euro
-võlg kommunaalteenuste eest
-korter ei ole koormatud pandiga

Tänan

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

(pandiga koormamata) vara sundmüüki saab teostada kohtutäitur täitedokumendi (mh. kohtumäärus) ja võlausaldaja avalduse alusel kui võlgniku sissetuleku või muu vara arvelt ei ole võimalik võlanõuet täita. See, et võlgnik on töötu, ei oma tähendust. Teatud rolli mängib siiski võlasuuruse ja varaväärtuse suhe.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe