Võlanõustamine

Küsimus: Kuidas saavutada maksegraafiku kokkulepe?10.08.2011

Tere

Kunagi võtsin SMS laenu, hiljem jäin töötuks ja see võlg on nüüd peaaegu 800 eurot. Peale selle on mul veel päris mitu võlga. Kolme kohtutäituriga sain kokkuleppele jõutud, kuid üks ei ole nõus maksegraafikuga. Nüüd olen jälle lõksus. Ma saan igakuiselt maksta kõigile ainult juhul, kui mu sissetulek ületab miinimumi, kuid kui aresti ei võeta veel vähemalt kolm kuud maha, ei ole ma võimeline ka teistele maksma.
Kas on võimalik kuidagi sundida inkasso-firmat nõustuma maksegraafikuga?

Ette tänades

A. N.

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

maksegraafiku sõlmimine on kahe osapoole (võlgniku ja võlausaldaja) kokkulepe, mis saab toimuda vaid mõlemate nõusolekul. Minule teadaolevalt ei ole võimalik sundida firmat maksegraafikut sõlmima.
Konkreetsemate nõuannete andmiseks oleks vajalik teada, milliseid positsioone võlausaldajad arestimisel omavad jmt. üksikasju.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe