Võlanõustamine

Küsimus: Kas ise nõustuda nõude inkassole edasiandmisega?25.08.2011

Tere.
Olen suutnud endale tekitada meeletud võlad, mille harutamisega hetkel tegelen. Praeguseks teeb muret viimane kiirlaenu pakkuja, kellega ma ei suuda kokkuleppele jõuda maksegraafiku sõlmimisel. See firma maksegraafikut ei võimalda ning küsib, kas olen nõus võlgnevuse edastamisega inkassole, kus siis saaksin sõlmida maksegraafiku. Kindlasti soovin ma laenu tagasi maksta, kuid korraga tasumine on hetkel võimatu ning suudaksin seda teha osamaksete näol. Kardan aga, et inkasso omakorda pole huvitatud minu väikestest maksetest ning summa on kindlasti kordi suurem.
Kas olla siis nõus andmete edastamisega?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

oletan, et nõude edastamisega inkassole tuleb Teil leppida, sest laenuandja saab/võib seda teha ka ilma Teie nõusolekuta. Kahjuks küll lisanduvad sellega võlasummale inkassofirma poolsed nõudekulud vms.
Võimalusel jälgige, et nõude üleandmise või maksegraafiku sõlmimisega ei suurendataks põhisummat (ehk siis liidetaks võlgu olevaid intresse vmt. põhisummale).

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe