Võlanõustamine

Küsimus: Nõue inkassos, kas arvelduskontot saan kasutada?06.09.2011

On tekkinud võlgnevus panga ees ja pank on selle edasi andnud inkassofirmale ja nüüd suhtlengi võlgnevuse osas inkassoga (kohtusse asi joudnud ei ole).
Kas minu pangakontol antud pangas siis võlgnevust hetkel pole ja saan seda kontot vabalt maksete teostamiseks kasutada? Või blokeerib pank automaatselt ikkagi kõik summad, mis laekuvad?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

kahjuks on vähese info tõttu raske vastata. Juhul, kui Teil on panga ees pikaajaline kohustus ja pank andis inkassole sissenõudmiseks võlgu oleva summa, tuleb Teil jooksvaid kohustusi edasi täita ja oletatavasti on selles osas Teie konto ka koormatud.
Täpse info saamiseks oma kontoseisu, blokeeringute jmt. kohta peate pöörduma panka.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe