Võlanõustamine

Küsimus: Kuidas peaks käituma võlgnevuse suhtes?03.10.2011

Tere!
Küsimus siis selline, et millised on tagajärjed kui jätan pangale igakuised laenusummad maksmata?
Nimelt sai võetud mõned aastad tagasi laen ning tagatiseks sai pandud korter, kus me ise hetkel sees ei ela ning mille seisund on täiesti remondi algjärgus. Hetkel olen võlgu kahe kuu summa. Lihtsalt pole võimeline seda hetkel maksma, kuna rahaliselt pole võimalik. Elame ise Soomes perega ja korter asub Eestis. Tahaksingi teada, et kui ma enam ei maksa, et mismoodi nemad sellesse suhtuvad ja kuidas nad neid asju edasi hakkavad ajama. Kas võtavad korteri ära ja panevad müüki ja kas üldse sellisel meetodil sellest laenust lahti saada.

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

lihtsalt asjadel minna lasta ei soovita.
Kindlasti paneb pank varem või hiljem Teie korteri müüki, aga vahe eest, mis tekib müügihinna ja laenujäägi vahel, vastutate edasi Teie.
Igal juhul peaksite pangaga ühendust võtma ning püüdma ühiselt lahenduseni jõuda.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe