Võlanõustamine

Küsimus: Kas inkasso võib pöörduda kohtutäituri poole?21.10.2011

Kas inkasso saab pöörduda minu võlanõudega kohtutäituri poole või peab ka kohtust läbi käima?
Kas inkassol on õigust küsida põhinõudest 3 korda suuremat summat?
Kuna olin pangale võlgu ja ma ei olnud nõus maksegraafikuga ja nad tegid selle, aga nüüd saab sellest varsti 3 aastat mööda ja pank pole ühtegi teadet saatnud ja mina pole raha maksnud ka ühtegi senti, mis mind võib halvemal juhul oodata või kas see võlg aegub mingi aeg?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

inkasso saab kohtutäituri poole pöörduda ikka vaid kohtumääruse (täitedokument) alusel.
Kohus ei mõista reeglina välja suuremat koguvõlga kui kahekordne põhivõlg. Sellest suuremad summad võite igal juhul vaidlustada.
Aegumise tähtaeg on tehingust tuleneva nõude puhul üldiselt kolm aastat. Peale seda on Teil õigus keelduda nõude täitmisest ehk siis mitte mingeid summasid tasuda (ka põhivõlga mitte).
Kui võlausaldaja (või inkassofirma) peaks pöörduma Teie vastu kohtusse, tuleb Teil menetluse käigus taotleda nõude aegunuks tunnistamist.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe