Võlanõustamine

Küsimus: Pangakonto arestiti, kas kohtutäituril oli selleks õigus?25.10.2011

Olen 17-aastane ja mul arestiti pangakonto, kuna mul on trahv maksmata - sõitsin ilma piletida bussis. Käin alles koolis, isa saatis mulle konto peale raha ja selle võttis kohtutäitur kohe ära. Kas tal oli õigus selleks, kui see summa oli alla miinimumpalga ja kuidas ma selle raha tagasi saan, kui tal ei olnud selleks õigus?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

seaduse kohaselt peab võlgnikule igas kuus elamiseks jääma ühe alampalga suurune summa ehk 278,02 eurot. Juhul kui kohtutäitur on Teie pangaarve arestinud täies ulatuses ehk nö. null euroga, tuleb Teil teha kohtutäiturile avaldus. Avalduses palute alampalga suuruse summa alles jätmist Teie pangaarvele. Kui Teil on mitu pangaarvet ja kohtutäitur on need kõik arestinud, peate avalduses märkima, millisel arvel soovite nimetatud summa alles jätmist.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe