Võlanõustamine

Küsimus: Kas maksmata jäänud intressidelt on õigus nõuda viivist, intressisumma on kasvanud 30-kordseks?29.10.2011

Tere.
Võtsin SMS laenu, maksin ära põhisumma, kuid jäi maksmata intress.
Küsimus selline, kas maksmata jäänud intressilt on õigus nõuda viivist? Intress oli 1000 krooni, nüüd aga nõutakse üle 30000 krooni.

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

selline nõue ei ole kooskõlas hea tavaga. Õige oleks lasta kohtul nõude suuruse üle otsustada. Seega soovitan hetkel makseid mitte teostada ega mingil muul viisil nõuet tunnistada.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe