Võlanõustamine

Küsimus: Kas töötasust kinnipidamine on õigesti arvutatud?29.10.2011

Minu töötasu pärast tulumaksu ja töötukassa mahaarvestamist on ca 310 eurot. Kaks kuud tagasi minu töötasu arestiti ja minu pangakontole laekub nüüd 244 eurot. Kas saan mina millestki valesti aru või hoopis raamatupidaja?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

arestitav summa ei saa kindlasti olla õigesti arvutatud, sest võlgnikule peab igas kuus elamiseks jääma vähemalt alampalga määra suurune summa ehk 278,02 eurot.
Teie poolt nimetatud netopalga puhul peaks Teie kontole laekuma ca. 290 eurot.
Töötasu arestimise skeemi leiate Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja kodulehelt:
http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-poole-lingid/t%C3%B6%C3%B6tasu-arestimise-skeem
(Soovitage seda kasutada ka oma asutuse raamatupidajal.)

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe