Võlanõustamine

Küsimus: Kuidas mitme laenuandja laenud üheks liita, et oleksin võimeline maksma?23.11.2011

Olen töötav üksikema. Mul on võetud 5 sms laenu ja veel 2 laenu. Olen 1 kuu võlgu jäänud, viivised hakkavad tulema. Võtsin ühe laenu, et maksta teist ja nii edasi... Kas on mingit võimalust need laenud kuidagi ühte liita ja pikendada makse aega? Need laenud on erinevatelt kiirlaenu kontoritelt. Kui oleks mingi võimalus need laenud kokku panna, oleksin ma võimeline maksma. Mida pean tegema? Inkassos veel ei ole.

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

laenude kokku panemine tähendaks refinantseerimist ehk siis kõigi nõuete koondamist ühe laenuandja juurde, tasudes senistele laenuandjatele nende nõuded. Kiirlaenude puhul minule teadaolevalt selline võimalus kahjuks praktiliselt puudub, kuna kõrgete intresside ja muude kulude tõttu on siiski tegemist väga ebasoodsate laenutoodetega.
Soovitan pidada kiirlaenufirmadega läbirääkimisi intresside, lepingutasude jm. vähendamise või kustutamise osas ning sõlmida seejärel maksegraafik.

Edu soovides,
Kaidi Silver-Schöbe