Võlanõustamine

Küsimus: Nõutakse ka sundraha, kas kohtutäitur käitub õigesti?28.11.2011

Tere mul on selline probleem, et kohtus määrati mulle karistus: rahaline + veel kohtukulud (kolm aastat tagasi). Aasta tagasi suleti konto. Mul kaks last. Tööandja saatis laste sünnitunnistuse koopiad kohtutäiturile kohe aasta algusel. Ja nüüd pea aasta sellest, tuli tööandjale kiri sundraha maksmiseks. Tööandja maksis väheke, niipalju kui sai mu palgast võtta. Mul on miinimumpalk ja kaks ülalpeetavat. Ja pärast seda nädal hiljem tuli mulle kohtukutse, sest ma ei ole maksnud sundraha üldsegi. Et ma oleks pidanud toda ka veel maksma, kuidas ma oleks pidanud seda teadma ja isegi mu tööandjale polnud varem seda paberit saadetud, kui alles nüüd. Kohtutäitur võttis alati ise mu kontolt raha nii nagu heaks arvas ja kas ma oleks siis pidanud sellest rahast, mis mul alles jäi, veel sundraha maksma?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

kahjuks jääb Teie küsimuse juures palju asju segaseks (nt. on kohtukutse sundraha mittemaksmise pärast ebatavaline jmt.) ja saan vaid soovitada Teil ENDAL võtta ühendust kohtutäituriga. Uurida, millised nõuded on sundtäitmisel ja milliste nõuete katteks kohtuäitur arestitud summasid arvestab. See, et korraga on tätimisel mitu nõuet, on tavaline. Uurige ka, kas kohtutäitur arestimisel Teie lapsi üldse arvestab, sest reeglina peab võlgnik esitama ka vastava avalduse.
Rõhutan väga, et peate ise asjad selgeks saama, mitte suhtlema kohtutäituriga tööandja vm. kaudu.

Edu soovides,
Kaidi Silver-Schöbe