Võlanõustamine

Küsimus: Kas peaksin laenumakseid maksma teise firma kontole?28.11.2011

Tere
Selline situatsioon.
Võtsin sms-laenu Credit Union OÜ-st. Uudistest sain teada, et see firma on kinni, kuna tegeles musta rahaga.
Nüüd firma Juev Grupp saatis teade, et pean võla maksma nende arvelduskontole.
Kuidas pean käituma?

Lugupidamisega

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

üldiselt tuleb võetud kohustust täita. Teie olete laenu saanud ja Teil tuleb see tagasi maksta.
Küll aga võiksite eelnevalt Juev Grupp OÜ-ga kontakteeruda ja paluda informatsiooni, mille alusel tuleb nüüd neile maksta. Üldiselt ei ole võlausaldajal nõude inkassole üle andmiseks vaja võlgniku nõusolekut, kuid tundub olevat tegemist veidi teistsuguste asjaoludega. Kontakteeruda võite ka Tarbijakaitseametiga.

Parimate soovidega,
Kaidi Silver-Schöbe