Võlanõustamine

Küsimus: Kelle poole peaksin pöörduma, et saada selgitusi laenulepingu ja makstavate summade kohta?29.12.2011

Tere!
Olen käendaja inimesele, kes on võtnud Bigpangast laenu. Kuna ta pole üle aasta midagi maksnud, on asi antud üle inkassole. Mure nüüd selles, et laenu võtja tahab hakata maksma, aga need summad, mida inkasso ütleb, on meeletult suured. Kuidagi kahtlane tundub see kõik. Võrdlesin kaenduslepingul olevaid summasid ja laenusaaja lepinguid, siis käenduse lepingul on hoopis teised numbrid. Kas on kedagi, kes aitaks need lepingud üle vaadata ning mulle(käendaja) ja laenu võtjale selgitaks võimalusi ja annaks nõu mida teha. Selge on see, et laen on võetud, maksmata on jäänud, nüüd tahaks maksma hakata (võimaluste piires muidugi st, et nii palju, kui rahaliselt võimaldab) aga enne tahaks kellegi targemaga asjad läbi arutada ja teada saada, millised on võimalused, seadused ja millised seadused kehtivad, kui laenu võtja elab ja töötab välismaal? Mida peaks üldse tegema?

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

peaksite pöörduma võlanõustaja poole, kes aitab selgitada nõudeid ning suhelda pangaga. Informatsiooni võlanõustaja vastuvõtu kohta saate kohalikust linna- või vallavalitsusest.

Parimate tervitustega,
Kaidi Silver-Schöbe