Võlanõustamine

Küsimus: Kas kohtutäitur saab keelata arestitud maa müümist ja otsustada müügihinda?30.05.2012

Tere,
Soov müüa väike maa metsaga, mis on aga juba 5 aastat olnud kohtutäituri poolt arestitud. Leidsin ostja, kes on nõu selle ära ostma, kuid kohtutäitur väidab, et ma ei saa metsa nii odavalt müüa. Küsimus seisneb selles, et kas maal saab arest peal olla juba 5 aastat järjest ja kas kohtutäituril on õigus keelata mul maad müüa sellise hinnaga nagu soovin? Sest saadud raha läheks niikuinii ju võla katteks.
Tänud

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

üldiselt on võlgnikul alates arestimisest keelatud arestitud vara käsutada. Seega ei saa Te ilma kohtutäituri nõusolekuta maad müüa.
Infot selle kohta, kas ja kuivõrd on kohtutäitur ise 5 aasta jooksul vara müügiga tegelenud ning miks see ei ole õnnestunud, saate temalt endalt.

Parimate soovidega,
Kaidi Silver-Schöbe