Võlanõustamine

Küsimus: Kas kohtutäitur tegeleb ka üürivõlaga? Kuidas seda võlgnevust tõendada, kui üüri maksmine on toimunud sularahas?01.06.2012

Tere!
Sooviksin teada, et kas inkassofirma tegeleb ka selliste probleemidega, kui on üürivõlg tekkinud? Aga lepingus on kirjas, et üüri maksmine toimub sularahas. Kuidas saab inaksso nõuda võlgnikult raha, kui võlgnik väidab, et ta on maksnud, aga üürileandja, et üüri pole makstud? Kas selline asi võib kohtusse minna ja mis on siis asja lahendus? Lisaks üürileandja kahjuks mängib see, et ta on maksupettur, kuna ei maksa makse üüri pealt.
Aitäh.

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

maksja pool peaks sularahas tasumisel paluma kindlasti endale väljastada kviitungi vmt. maksmist tõendava dokumendi. Väidetavalt võlgu oleval poolele tuleb tõendada, et on üürimakseid tasunud.
See, kas teine osapool on oma kohustusi kolmanda (nt. maksuameti) ees täitnud, ei saa olla vabanduseks või ettekäändeks. Üürile võtja peab täitma tema poolt võetud kohustusi, sh. maksta üüri.

Lugupidamisega,
Kaidi Silver-Schöbe