Võlanõustamine

Küsimus: Kas on võimalik inimese laenusaamist piirata?04.05.2011

Tere, Kas kuidagi saab korraldada nii, et inimesele ei antaks laene. Minu tuttav võtab pidevalt sms laene. Kõik firmad annavad. Hiljem on suurtes võlgades ja ahastuses. Pereliikmed aitavad välja ja siis saab jälle võtta laene. Kas on ka olemas selline võimalus, et teatud isikule kiirlaenufirmad ja pangad ei annaks laene. Inimene on ka sõltlane. Ei saa üldse aru kuidas on võimalik kümnest erinevast kohast laene saada.

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,

seni kuni laenuvõtja on oma kohustused laenuandja ees täitnud, saab ta ka pidevalt uusi laene võtta. Laenuandjad reeglina ei väljasta uusi laene, kui inimesel on tekkinud raskused laenude tagastamisega ja ta on kantud Maksehäireregistrisse.
Inimesel endal on võimalik registreerida omale piirang õnnemängu mängimiseks (kasiinokeeld).
Kui probleemid on ikka väga suured, võib proovida võtta laenuandjatega ühendust ning paluda neil laenuandmist piirata. Sellisel juhul toimuks see aga nö. mõistmise ja vastutulelikkuse printsiibil, sest mingit seadusandlikku vmt. alust selleks ei ole.
Seadus näeb ette teovõime piiramist, mis aga on äärmuslik meede.

Parimate soovidega,
Kaidi Silver-Schöbe