Võlanõustamine

Küsimus: Tasuta vitamiinide proovimisega hakkasid tulema arved13.05.2011

Tere!
Kunagi helistati mulle ja küsiti, kas sooviksin vitamiine, tasuta, ainult postikulu tuleb maksta. Sain vitamiinid ja maksin postikulu. Vahetasin elukohta. Nüüd nõuab see apotheka minult pidevalt mingite saadetiste eest maksmist ja pidevalt lisanduvad mingid viivised. Väidavad, et esimese tellimuse eest maksmisega nõustusin ma saama igakuiselt teatud koguse vitamiine ja nende eest tasuma. Kas mingi omapärane äriskeem? Kuidas käituda? Maksta ka ei tahaks asjade eest mida pole tellinud ega saanud?!

Vastus: Kaidi Silver-Schöbe, võlanõustaja, www.alustauuesti.ee

Tere,
ilmselt ei selgitatud Teile esimese telefonimüügi korral ostuga seonduvaid kohustusi piisavalt. Sidevahendi abil sõlmitud lepingust saab küll taganeda 14 päeva jooksul, kuid see aeg on (Teie poolt kirjeldatut arvesse võttes) arvatavasti ammu möödunud.
Esmalt peaksite nüüd selgitama välja, kuidas (millistel tingimustel) on Teil hetkel võimalik lepingust taganeda, et lõpetataks edasine kauba saatmine. Kindlasti tasuks ka veenduda, kas keegi teine on Teie nimele saadetud kauba omastanud.
Lisaks soovitan probleemiga pöörduda Tarbijakaitseameti poole.
Päris kindlasti ei tohi Te tekkinud olukorda ignoreerida. See ei lahene iseenesest, vaid võlgnevus järjest kasvab.

Lugupidamisega,
Kaidi Silver-Schöbe