Toitumine ja ülekaalulisus

Küsimus: Kas tohin kasutada suhkru asemel mett või mõnda muud suhkrut, kui mu veresuhkur on kõrgenenud?09.05.2014

Mul on kõrgenenud (7,8) veresuhkur. Kas tohin kasutada suhkru asemel mett või mõnda muud suhkrut? Millised toiduained on täielikult keelatud?
Tänan

Vastus: Mai Maser, meditsiinidoktor (MD, PhD), Figuurisõbrad programmi peakonsultant, OÜ Figuurisõbrad, www.figuurisobrad.ee

Tere,
Veresuhkru taseme ohjamiseks eelistage suhkruasendajatest suhkrulehe ehk stevia graanuleid või estrakti. Tal on veidi spetsiifiline järelmaitse, kuid see ei ole ebameeldiv. Aga magusast ei ole vaja täielikult loobuda, võib ka mett ja suhkrut piiratult tarbida. Oluline on täpselt jälgida päevast süsivesikute hulka. Arvestamist õpetavad põhjalikult diabeediõed. Mittesoovitav on rasvane toit ja alkohol.
Lugupidamisega Mai Maser